Pamanīts!

Blogs iziet no rāmjiem! Bet ja godīgi, tad šī JR apgāda aizsāktā lieta silda sirsniņu. Maza mini sadaļiņa par maniem lasītajiem darbiem un ko caur maniem vārdiem iesaka grāmatnīca. Protams, bildes nav nekādas kvalitatīvās, jo uzņemtas uz ātru roku, tāpēc tām blakus ir atšifrēts zīmīšu vēstījums.

Marts (2015)

Fotoattēls0267Pilna atsauksme lasāma – šeit.

Vienu gan es zinu – šis bija grūts romāns. Šķiet, ka tik grūti man vēl nebija lasījies. Kādā brīdī pat sajutos ”iesprūdusi”, jo šķita, ka lasu jau mūžību, bet uz priekšu netieku. Noliku maliņā uz nedēļu un… atlikušo pieveicu trīs dienās.

 

 

 

 

 

Aprīlis (2015)

Fotoattēls0266Pilna atsauksme lasāma – šeit.

Šis darbs ir tik caurstrāvots ar asprātībām, ka lasot nevarēju nesmaidīt. Uzskatu to par lielu plusu, jo pierasts, ka grāmatas par dzīvniekiem ir ellīgi nopietnas, ka tās var lasīt tikai tad, ja esi tik kaismīgs dzīvnieku mīļotājs un gribi zināt visu līdz pēdējam sīkumam.

 

 

 

 

 

Maijs (2015)

Fotoattēls0292Pilna atsauksme lasāma – šeit.

Ja kādam liekas, ka šis ir kārtējais romāns par 2. Pasaules karu, tad viņš smagi maldās. Nav dēla, kas aiziet karā un nav mātes, kas par to raud. Ir parasts puisis Matīss un tā laika sadzīve. Paldies autoram par ieguldīto darbu, jo tik niansēti vēl nebija gadījies lasīt.

 

 

 

 

 

Jūnijs (2015)

FotoattÄ“ls0293[1]Pilna atsauksme lasāma – šeit.

1420 lapaspušu izaicinājums. Smagi. Emocionāli. Saturīgi. Skarbi. Šī grāmata ir biezākā, kādu es līdz šim esmu lasījusi. Tā piedāvāja ne tikai skarbu vēstures stāstījumu, bet arī citādāku skatījumu uz kara mašinēriju – ne no upuru, bet no izpildītāju skatupunkta.

 

 

 

 

Augusts (2015)

Fotoattēls0308Pilna atsauksme lasāma – šeit.

Dienasgrāmatas formā uzrakstīts darbs, kura noskaņa ir mazliet gotiska, iespējams, ar nelielu fantāzijas devu (ne to, kurā ir maģija). Fantāzija ir vairāk saistīta ar viņas neticamajiem izgudrojumiem. Vai es ieteiktu šo grāmatu? Kāpēc ne?

l

l

l

l

l

Janvāris (2016)

Pilna atsauksme lasāma – šeit.Fotoattēls0353

Šis noteikti ir darbs, kuru var lasīt visi, jo katram atradīsies viņam interesējošā līnija. Vienam tā būs politika, citam spiegu intrigas, bet vēl kādam – mīlestība, draudzība, romāna tapšanas gaita (galvenie varoņi pēc kara kļuva par rakstniekiem) utt.

l

l

l

l

l

Februāris (2016)

Fotoattēls0402Pilna atsauksme lasāma – šeit.

Šim darbam piemīt kāds retums – to pavada konkrētas lietas, piemēram, kakao, silta sega un Koena dziesmas. Skaists darbs ziemas vakariem – skarbs, auksts, bet ar trauslu cerību un skaistiem vārdiem/teikumiem. Ne viss ir tā, kā izskatās.

l

l

l

l

l

Jūlijs (2016)

Pilna atsauksme lasāma – šeit.20160627_105050

Atbilžu meklēšana ir tik pat mīlīgi pasniegta kā pirmajā darbā ”Kas taisa sniegu?”. Jā, šī ir tipiska bērnu grāmata. Jā, es zinu, ka sen esmu šo vecumu pāraugusi. Un vispār, manam iekšējam bērnam ļoti patīk šī kurmīšu sērija un tas cer uz vēl kādiem turpinājumiem!

Augusts (2016)

20160825_215925Pilna atsauksme lasāma – šeit.

Autore necentās šo stāstu pasniegt kā kaut ko ļoti sievišķīgu (t.i., dāmu romānu), tam piemita dziļums un plaša emocionālā gamma. Blakus laimei, labklājībai un skandalozumam, atradu arī izmisumu, nolemtību un vēlmi dzīvot citādāk. Un aktuāls paliek jautājums – kurš kuru dzina postā?

l

l

l

l

Novembris (2016)

Pilna atsauksme lasāma – šeit.20161027_142749

Man bija paredzēts tajā tikai ieskatīties, bet plāns izgāzās ar lielu blīkšķi. Bariko ar savu valodu mani tā apbūra, ka nespēju nolikt to malā. Negribētos būt banālai, bet romāns nudien pielīdzināms zīdam – tikpat viegls un gaisīgs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s