Kur pazuda jūra?

Taras ProchaskoKurmīši ir atgriezušies! Cerams, ka atgriezīsies arī vasara. Vai jūra var pazust tāpat kā vasara? Tarass Prohasko (Taras Prokhasko, 1968) savā Kur pazuda jūra? (2014) meklē atbildi uz šo jautājumu. Un atbilžu meklēšana ir tik pat mīlīgi pasniegta kā pirmajā darbā Kas taisa sniegu?.

Kad lielajai kurmīšu ģimenei beidzas rozīnes, dzimst ideja – jādodas uz vietu, kurā aug vīnogas. Līdz ar vasaras iestāšanos kurmīši sapako savas ceļasomas un dodas lielajā ceļojumā. Atskaitot Rāpsi un Mursīti. Viņi kopā ar zaķeni Martiņu paliek mājās un piedzīvojumi var sākties.

Jau pirmajā darbā man iepatikās vēl kāds IMG_8643Skābaržu meža iemītnieks – kafejnīcas ”Zem ozola” īpašnieks Ezis ar zilo mici. Lielākā daļa stāsta darbības notika tieši tur un vēl kādā vietā, kuru negribas atklāt, citādi jau nebūs interesanti. Vārdu sakot, pie Eža notika liela rosība.

Jā, šī ir tipiska bērnu grāmata. Jā, es zinu, ka sen esmu šo vecumu pāraugusi. Un vispār, manam iekšējam bērnam ļoti patīk šī kurmīšu sērija un tas cer uz vēl kādiem turpinājumiem! Kad nu tas ir noskaidrots, varam turpināt. Šī daļa man šķita tāda ”aktīvāka” par pirmo. Šajā bija arī lielāka rosība un stāsts izkāpa no pierastās vides un iekāpa detektīvā. Par šo sadaļu gan iesmaidīju, jo man uzreiz bija skaidrs, kurš ir vainīgais. Vēl šī daļa rāda, ka arī meža iemītniekiem ir savi mākslinieki un favorīti.

IMG_8644Tieši tāpat kā iepriekšējā sērijas grāmatā, arī šajā atbilde uz vissvarīgāko jautājumu tika meklēta stāsta beigās. Tik tiešām, kur pazuda jūra? Kamēr lasīju visas peripetijas, tikmēr pašai ārkārtīgi sagribējās uz jūru. Vispār biju plānojusi šo tur lasīt, bet kaut kā nekādīgi nesanāk uz turieni aizdoties… Nekas! Es pārbaudīšu, vai jūra ir savā vietā!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s