Tifānija Smelga: Man būs pusnakts kleita

9789934081415_86Nu jau kādu laiciņu grāmatnīcu plauktos gozējas Terija Pračeta jaunākā daļa sāgai par Tifāniju Smelgu – Man būs pusnakts kleita (2010). Vēl tikai atliek sagaidīt pēdējo, piekto daļu un kas zina, varbūt vēlāk vēl kaut ko padzirdēsim no Diskpasaules.

Tifānija Smelga ir kļuvusi par sava novada raganu un dara visu, kas viņas spēkos. Tomēr, lai cik centīga, čakla un laba viņa būtu, pamazām no apkārtējiem ragana sāk izjust nepatiku pret viņu. Arī pati Tifānija jūt ko nelabu virmojam gaisā. Kas ir šis kāds vai kaut kas, kas visiem jauc prātu un liek domāt ļaunas domas?

Šo daļu es ”izrāvu” pa pāris vakariem, tieši tik labs! Šis darbs man likās nu jau krietni pieaugušāks un nobriedušāks. Beidzot es jutu pieaugušu un patiesi atbildīgu Tifāniju, kas dara savus raganas darbus uz pilnu klapi! Brīdī, kad sapratu, ka šī daļa kaut kādā mērā ir iepriekšējās daļas turpinājums (notikumos), tad mana interese tikai auga. Par Pračeta valodnieciskumu un rakstības stilu esmu izteikusies iepriekš, tāpēc nevēlos atkārtoties. Humors bija, ironija bija, notikumu kāpinājums bija un smukas beigas arī bija. Protams, beigas nedaudz varēja paredzēt, bet man tas netraucēja.

Gluži kā iepriekšējai daļai, arī šai man gribējās pameklēt leģendu, kuru Pračets ir dzirdējis bērnībā. Neizklausījās, ka esmu atradusi īsto, tomēr uzzināju par zaķi, kurš nozaga uguni un ar to padalījās ar visiem cilvēkiem un zeme beidzot nebija auksta. Nē, nē, darbā zaķene lec ugunī un tas nav gluži tas pats, ko tā dara mītā.

P.S. Fīgli ir jauki elfi, tomēr man prieks, ka šajā daļā viņu nebija daudz 😀 Lai gan novērtēju viņu pieķeršanos savai pakalnei un draudiem cīnīties ar zobiem un nagiem un vēl skarbāk, ja vien tas būs vajadzīgs!

*Grāmata lasīta sadarbībā ar apgādu Zvaigzne ABC

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s