Tifānija Smelga: Ziemdaris

300x0_ziemdaris_978-9934-0-7902-3Vispirms sākšu ar faktu, kas mani tik tiešām ļoti, ļoti priecē – Terija Pračeta sērijas raita izdošana un jau pirms laiciņa paspēta izlasīt arī trešā daļa Smelgas sērijā Ziemdaris (2006). Ja viss notiek kā šim, līdz vasarai zināsim visus Smelgas notikumus 🙂

Vienas mazas nejaušības dēļ, Tifānijai jāpošas kāzām. Stop! Vēl ne, bet ziemas gars viņā ir ieskatījies. Rādās, ka Tifanijai būs jāizdomā, kā tikt ārā no šīs nejaukās ķezas, kurā iekūlusies kāju dēļ. Un it kā tā būtu vienīgā problēma…

Pirmais, ko gribas atzīmēt – šīs daļas iznākšana bija trāpījusi tieši laikā, respektīvi, grāmatā notiekošais sakrita ar gadalaiku aiz loga. It kā ziema, bet jaušamas pavasara vēsmas. Runājot par pašu darbu, lasījās tikpat raiti, cik pārējās un tas ir labi. Tapat man ir prieks par kolorītajiem tēliem, taču šoreiz īpaši iesmaidīju par Omu mammužu! Radās sajūta, ka viņu būtu prieks satikt. Savukārt Tifānija tā īpaši nebija mainījusies, ja nu vienīgi pieņēmusies raganzinībās. Es zinu, ka šie darbi ir pusaudžu auditorijai, tomēr man gribētos lielāku Tifānijas attīstību. Jā, tie darbi, ko viņa paveic stāsta beigās ir varonīgi, tomēr viņas pašas personībā gribas nedaudz izaugsmes.

Kaut kur jau tiem autoriem ierosmes jārod un mani savaldzināja grieķu mīts par to, kā ziemu nomaina pavasaris. Nav ne jausmas vai atradu īsto mītu par Persefoni un Dēmetru (zinātāji var droši pastāstīt patieso mītu), taču to izlasot, varu tikai apbrīnot Pračeta spēju to pielāgot savai idejai. Pāris atpazīstamu pavedienu bija, bet tiešām nav ne jausmas vai tas ir bijis īstais ierosmes avots. Ziemdaris nav viens no dieviem, bet tikai gars. Gars, kurš sadomājis darīt visu, lai iegūtu Tifāniju. Savukārt, Tifānijas nākotne nav apskaužama, jo tikai no viņas ir atkarīgs vai turpmāk būs mūžīga ziema vai tomēr vasarai būs pienākt.

Jā, šī salīdzinoši bija citādāka nekā iepriekšējās. Nemācēšu pat pateikt kāpēc. Vai tas, ka bija iepīts tas mīts vai tas, ka Tifānijas raganošana bija krietni lielāka. Grūti pateikt, bet ar prieku gaidīšu citus viņas ”piedzīvojumus”.

*Grāmata lasīta sadarbībā ar apgādu Zvaigzne ABC

One comment on “Tifānija Smelga: Ziemdaris

  1. Atbalsojums: Tifānija Smelga: Man būs pusnakts kleita | thestoryofelza

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s