Grāmatstatistika

Gada pirmais raksts 🙂 Un kāpēc lai tas nebūtu grāmatu kopsavilkums? Parasti es ar to blogā nenodarbojos, bet mans grāmatu gads īsumā ir izskatījies šādi:

Manas šī gada labākās, spēcīgākās, atmiņā paliekošās un visādi citādi sirdi priecējošās grāmatas izlasīšanas secībā. Trīs no šīm lika vairāk vai mazāk palikt mazliet slapjām acīm…

 1. K. Sabaļauskaite. Silva Rerum, IIIFotoattēls0345
 2. M. Bērziņš. Svina garša
 3. J. Joņevs. Jelgava 94′ (nespēju atturēties no pārlasīšanas)
 4. F. Bakmans. Vīrs, vārdā Ūve
 5. V. Rūmnieks, A. Migla. Kuršu vikingi
 6. TR Notārs. Belašs jeb vilcienā lasāma grāmata
 7. M. Gīlihs. Apskāviens
 8. I. Ziedonis. Epifānijas
 9. Š. Streida. Mežone
 10. Dž. D. Selindžers. Uz kraujas rudzu laukā
 11. S. Paruļskis. Trīs sekundes debesu
 12. F. Beigbeders. Ūna un Selindžers
 13. M. Bulgakovs. Jaunā ārsta piezīmes

Gada atklājums (autors) – Beigbeders, Selindžers, Bakmans, Bērziņš. Tagad no šiem autoriem drošu roku ņemšu arī citus darbus.

Gada neuzrunājošākās/lasīt var – A. Jundze. Kristofers un Ēnu ordenis, S. Klārks. Ellīgais ”parīzietis”, G. Zevina. Grāmatnieks, kurš atrada dzīvi.

Labi, ka blogā cītīgāk pierakstu izlasītas grāmatas nekā savā kladē, citādi divas būtu no saraksta izmukušas 😀 Par visām atsauksmes nav. Par divām būs kaut kad drīzumā lasāmgabalos un tad ir iesāktas divas triloģijas. Vienai jāsagaida trešā daļa, jo raksts būs par visām trim kopā, bet otrai – jāpievar savs slinkums, jo esmu izlasījusi tikai vienu un otru pametusi pusē. Dīvaini, ņemot vērā, ka tik ilgi medīju… Bet – 2015.gadā izlasītas 58 grāmatas un vairākas iesāktas. Ņemot vērā to, ka vasarā biju kārtīgi palaidusies, skaitlis ir tīri pieklājīgs 🙂 Salīdzinājumam: 2014 – 51 grāmatas, 2013. – 62 grāmatas.

Skaistu jums jauno grāmatu gadu!

3 comments on “Grāmatstatistika

 1. Nopietni?! Tik daudz grāmatu viena gadā? Tad sanāk pa vienai nedēļā? Nu ja…un man likās ka es daudz lasu.
  No visam pieminētam atpazinu tikai Bulgakovu, bet gribētu izlasīt Belašs jeb vilcienā lasāma grāmata. Pārejas pat nav dzirdētas(izņemot Jelgava 94′).

  • Man gan tas neliekas daudz 🙂 Man ir tāds abstrakts un nenoteikts mērķis – 70. Patīk cipars, bet kā redzi, neesmu ne reizi to sasniegusi 😀
   Ja tiešām ir interese, dažas no sarakstā minētajām vari no manis dabūt (tai skaitā Belašu). Ja vien tev netraucē tas, ka tajā daudz piezīmju, svītrojumu utt 😀

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s