East Midlands, part II – Stratford-Upon-Avon un Warwick

Ceļojums turpinās! Nākamā diena iesākās diezgan laiski, tomēr vienalga uzspējām uz divām pilsētām. Mūsu plāna galvenais ”objekts” bija Stretforda, ciemošanās Šekspīra pilsētiņā un ja uzspējam, tad aizlaist uz salīdzinoši netālo Vorikas pili.

Ja Stretfordā nebūtu dzimis V. Šekspīrs, pilsēta nebūtu diez ko ievērības cienīga. Reāli tur nekā īpaša nav. Vienkārša, maza pilsētiņa ar daudzām senlaicīgām ēkām. Bet tā kā vēsturē ir noticis tā kā ir noticis, tad uz šo vietu katru gadu ieplūst gandrīz 5 miljoni tūristu. Vispār, man ir mazliet žēl, ka mums nebija kartes vai vispār kāds info (visur šāvām uz dullo), jo dažas ēkas es būtu gribējusi apskatīt. Piemēram, Karalisko Šekspīra teātri un pili. Kā nu ir, tā ir.

IMG_6905Šī bija tāda nejaušība, cik vien nejaušība liela var būt. Apstāties tieši pie Šekspīra viesnīciņas 🙂 Un atkal iejaukties mazā cilvēku burzmiņā (bail domāt, kas tur notiek sezonas laikā) un iekulties kārtējā veikalu rajonā. Mans skats lielākoties bija vērsts krietni augstāk par degunu, jo veikali mani neaizrāva.

IMG_6909Šī vecā, filigrānā koka ēkas daļa pieder pēc skata senlaicīgam krodziņam. Sākotnēji bija doma šeit vēlāk iegriezties, bet daudzo mazo ieliņu jūklī mazliet sajukām un piemirsām par šīs iestādes eksistenci. Tā vietā apmeklējām citu.

IMG_6914Pulksteņa tornis. Šāda veida pulksteņus es redzēju visās pilsētās, tāpēc pieņemu, kas tas angļiem ir kaut kāds raksturīgais izskats. Personīgi man, šāds veidojums sazin kāpēc asociējas ar Indiju. Labi, tur šīs tautības netrūkst, bet… Labi, tas par pulksteni. Šajā vietā es sajutos mazliet lepna par izcelsmi, jo vienam saldumu tirgotājam aiz letes bija karte. Ar košiem punktiņiem. Izrādās, viņš īpašā veidā atzīmē valstis, no kurām cilvēki pie viņa ir iepirkušies. Es biju pirmā no Latvijas un man bija tas gods uzlīmēt uzlīmīti. Tas bija tāds foršs moments. 🙂

IMG_6942Kafejnīca, kurā bija savāktas daudzas lietas, kuras ir raksturīgas vai kuras asociējas ar Lielbritāniju. Vai jums ir tādas pašas asociācijas kā man?

IMG_6960Mazais bēglis. Nekādi negribēja fotografēties 😀 Man tas bija tāds pretstats no Somijas vāverēm. Tās jau bez maz klāt līda, lai palūkotos, kas somā, taču šīs: “Cilvēks nāk! Mūkam!”. Bet vienalga mīļas.

Izstaigājuši Stretfordu, beidzot devāmies uz Voriku. Tur paredzēts bija tikai pils parks, jo pati pils apskate bija padārga (nu ja, tendēta uz tūristiem!). Vorika ir sen apdzīvota vieta, jau no neolīta laikiem. Lielākā daļa ēku, kam būtu bijis jāsaglabāja no viduslaikiem, cieta Lielajā ugunsgrēkā, kurš notika 1694.gadā. Pati pilsētiņa izskatās salīdzinoši jauna, tomēr pāris veclaicīgāka skata ēkas varēja manīt, piemēram, St. Mary’s Church un Lord Leycester Hospital.

IMG_6976Un ko jūs domājat? Mēs pie parka vārtiņiem ieradāmies tieši sešos. Un tieši sešos parks tiek slēgts. Mazliet riskējām un paklīdām pa parku. Mūs uzmanīja tikai dusmīgs pāvs. Šis skats ir pie parka ārsienas un tas manī atdzīvināja kaut kur redzētus filmu kadrus, tikai nespēju atminēt kādus. Protams, no upes puses apskatījām arī pašus pils torņus, bet kā tā izskatās, var atrast arī internetā.

IMG_6997Šis mani vienkārši fascinēja, bet atbildi tā arī īsti nedabūju (tikai humorīgo versiju par to, kā tādās ieiet) – kāpēc viņiem māju durvis ir tik šauras?

Mūzika: System Of A Down – Pictures

One comment on “East Midlands, part II – Stratford-Upon-Avon un Warwick

  1. Been there done that 🙂 Biju Vorikas (vai Varvikas) pilī pirms vairāk kā 10 gadiem. Ļoti patika. Atceros ļoti dzīvelīgus ieslodzīto manekenus pagrabos.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s