East Midlands, part I – Coventry

Viena maza turku pupa ceļoja uz Angliju. Anglija bija aizslēgta, atslēga bija nolauzta…

Šādu pantiņu man iemācīja bērnībā un tagad tā tika atsaukta atmiņā. Man Anglija nebija aizslēgta, es tajā tiku un pavadīju burvīgu nedēļu. Un vēl – sen nav bijuši īsti fotostāsti 🙂 Tad nu piedāvāju šo. Tas bija mans ilgais klusēšanas iemesls – izlēmu pavadīt mazliet citadāku atvaļinājuma pirmo daļu. Aizlidoju pie savas senas draudzenes un apskatījām dažādas pilsētas. Šoreiz tā lokāli, bet ir jau mazi nākotnes plāniņi.

IMG_6812Pirmajā dienā, protams, neko īpašu nedarījām, tikai pastaigājām pa viņas dzīvesvietas pilsētu. Nākamajā rītā tiku pieēdināta ar tradicionālajām angļu brokastīm (goda vārds – tās tiešām ir brokastis? Man tās bija krietnas pusdienas) un tad jau laidām uz Coventry.

A, kamēr vēl neesam aizlaiduši, viens foto no Hollycroft Park, kurš bija tik burvīgs un kurā ievēroju angļiem raksturīgu lietu – teju vai katrā parkā viens stūrītis atvēlēts savvaļas augiem un kokiem. Tiesa, mani tas nepārsteidza, jo izskatījās pēc mūsu vietējās pļavas.

IMG_6822Savukārt šis brīnišķīgais objekts ir mūsu pašu Zeme ar visām planētām. Pētījām kontinentu izvietojumus un secinājām, ka tā darinātājam ir kaut kas mazliet misējies – Lielbritānijai nebija jābūt tik tuvu Eiropai un ka Skandināvija izskatās dikti izstiepa. Nu jā, šeit arī nav heliocentriskais skatījums, jo centrā ir Zeme. Bet neskatoties uz to – visu cieņu, izskatās pat ļoti labi. Vai varat nosaukt visas planētas? 🙂

Coventry ir bijusi Anglijas galvaspilsēta 15.gs., kad tur tika “sēdināta” valdība. Tā ir 10. lielākā pilsēta Anglijā un senāka par Birmingemu un Lečesteru. Šobrīd tā ir studentu pilsēta un ļoti multikulturāla. Tik daudz tautību vienkop es nudien nebiju redzējusi.

IMG_6845Pilsēta patiešām izskatās sena, taču tāds īsts apskates objekts, manuprāt, tur ir tikai šis – Coventry Cathedral, – kura ir izpostīta 1940.gada 14.novembrī, kad tai pāri laidās vācu spēki un nometa bumbas. Tur bija pielikta arī informatīva plāksne ar rekonstruētu attēlu, kā tā ir izskatījusies 14.gadsimtā. Ļoti angliska un grezna, gotiskā stilā, ar tieksmi ietiekties debesīs. Vienīgais, kas no tā skaistuma ir palicis, ir šīs sienas, krusts un kolonnu pamatnes.

IMG_6863IMG_6866

Vienkāršas pilsētas detaļas. Šādu “sīkumu” tur ir daudz, tikai ne jau visu var pamanīt un iemūžināt. Katrā ziņā pilsēta atstāja patīkamu iespaidu gan vizuāli, gan arī ar savu dažādību – ne tikai cilvēkos, bet arī trokšņu līmeņos.

IMG_6876Kamēr pētījām pilsētu, ieklīdām Motormuzejā. Tik daudz dažādu velosipēdu un automašīnu dažādās to attīstības stadijās! Šis bija kaut kas patiešām interesants. Jāpiebilst, ka Coventry dažādie “motoruzņēmumi” ir krietni veicinājuši britu automobiļu ražošanas nozares attīstību.

IMG_7354Viens no tradicionālajiem ēku veidiem. Atšķirībā no vecajām ēkām, šī izskatās stabila. Šāda tipa vecās ēkas izskatās ļoti saliekušās uz priekšu un šķiet, ka tās vien gaida savu pēdējo stundiņu, lai apgultos. Otrs raksturīgais stils ir sarkano ķieģeļu ēkas, kas visām mājām liek izskatīties vienādām. Nu, manā skatījumā. Man tur būtu ļoti viegli apmaldīties. 😀

Mūzika: Apocalyptica – Sea Song (You Waded Out)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s