Ziemeļblāzma

Kamēr es vēl apdomāju šobrīd tik populāro grāmatu top10, tikmēr gribu pastāstīt par Ziemeļblāzmas pili. Došanos uz šo vietu es biju ieplānojusi jau kādu laiciņu atpakaļ, bet tikai tagad izdevās to īstenot. Skaisti, bet ne tik īsti kā biju iedomājusi.

Parks tika radīts 1903.gada 30.martā. Tā mecenāts bija Augusts Dombrovskis, kurš Bezalkohola biedrībai Ziemeļblāzma dāvina gruntsgabalu un apņemas gādāt par tā apstrādāšanu un labiekārtošanu. Kultūras pils pirmā ēka ir celta līdz ar parka izveidi, bet pāris gadus vēlāk nodedzināta. Pils parkā redzama restaurēta rotonda un sēnīte, dārza grota un tējas namiņš ar tornīti (es patiešām spēju iedomāties, kā tur dāmas garās, skaistās kleitās dzer tēju un sarunājas par šo un to). Ir arī jaunveidotas lietas un nozīmīgākā no tām – 35m augstais skatu tornis, no kura paveras burvīgs skats (un par kuru ir jāmaksā).

Pils vienmēr nav bijusi tik stalta un majestātiska. Vēl 2011.gadā tā bija nolaista un pamesta novārtā. Priecē, ka vietām atjaunoti padomju laika sienu krāsojumi, bet citviet – vēsturiskais krāsojums (pirms PSRS).

IMG_6255Šis manuprāt ir galvenais skats, kas paveras no torņa. Franču stila parks un atjaunotā kultūras pils.

IMG_6259Koku un krūmu pudurī ieslēpies tējas namiņš. 🙂

IMG_6268Lielais skatu tornis, kuram manās acīs bija kāda dīvainība – tajā nav kāpņu (tikai lifts)!

Šī noteikti ir vieta, kurā doties pastaigāties un izbaudīt saules starus un tuvos mežus. Šī noteikti ir vieta, kurai piestāv vieglums un garie svārki/kleita. Bet tas viss attiecas tikai uz parku. Pils apskate ir bez maksas un šķiet tieši tādēļ visas lielās un skaistās zāles ir slēgtas. Es gribēju redzēt vēsturisko zvaigzni vitrāžā. Jā, pats parks man patika daudz, daudz labāk par pili. Bet tas, kā parasti, ļoti subjektīvi.

Info: riga2014, liveriga

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s