Dumpis buduārā

Ah… nu beidzot arī es varu teikt, ka esmu bijusi Aleksandra Vasiļjeva rīkotajā modes izstādē. Šoreiz no 15.05 – 27.07. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā ir apskatāma viņa rīkotā izstāde Dumpis buduārā: 1970.gadu mode. Redzot šo izstādi, man patiešām žēl, ka neesmu redzējusi iepriekšējās… Bet ko nu tur daudz! Mani patiešām iespaidoja tas, ko es redzēju šajā izstādē. Bija arī daži pārsteiguma momenti, piemēram disko stils, jo domāju, ka tas vairāk raksturīgs 80-tajiem. Kaut kā savā prātā nebiju savilkusi kopā faktu, ka 70-tie gadi bija stilistiski tik daudzveidīgi. Hipiju stils kā protests Vjetnamas karam un karam kā tādam, kuru nomainīja etnostils, kas aptvēra daudzu Eiropas valstu tautu apģērbu (vārdu sakot, tautu motīvi un griezumi). Protams, modi vienmēr ietekmēja arī kino un mūzika, tādējādi ļaujot dizaineriem izpausties un strādāt ar starpkaru perioda klasiskajām vērtībām un retro stilu. Tam visam desmitgades otrajā pusē pievienojās disko, glemroks un panku stils. Kāpēc dumpis buduārā? Ja neskaita to, ka tā vispār bija dumpinieciska desmitgade, tad arī tāpēc, ka modē ienāca it kā nesavienojamie krāsu, formu un ideju salikumi, kas arī izraisīja modes revolūciju.

Diemžēl es visus uzrakstus neatceros, tāpēc jau laicīgi atvainojos, ja kaut ko stilistiski sajaucu. Apskatāmi ir vairāk kā simts modeļi, tāpēc ielieku tikai tos, kuri man pašai ļoti, ļoti patika.

IMG_5644Nudien neatminos – vai nu hipiju vai etnostila aksesuāri un kurpes. Kad es ieraudzīju to pērļoto rotu, tad bija jauki apzināties, ka esmu darinājusi kaut ko līdzīgu.

IMG_5645

Tautiskums. Ļoti patīk kā tas kopā izskatās.

IMG_5649Militārā griezuma kostīms.

IMG_5653Pirmās maksi kleitas.

IMG_5657 IMG_5658

Arī 70-tajos gados gāja uz ballēm, tāpēc ģērbās vai nu ar retro noskaņu vai revolucionārāk piegrieztos tērpos. Tam koši zilajam tērpam ir arī nosaukums – ”Sikspārnis”. Ja ieskatījās, tas tā arī tiešām izskatījās.  IMG_5662Disko tērpi neienāca tā uzreiz. Vispirms parādījās tērpi ar spīguļiem apdarē.

IMG_5666 IMG_5667 IMG_5668

Disko. Izskatās jau interesanti, bet man tiešām grūti iedomāties, ka kādreiz šādi ģērbti jaunieši gāja izklaidēties. IMG_5670Stilu neatceros, bet man ļoti patīk sarkanā kleita.

IMG_5672Panki. Ko tur vairāk piebilst 🙂

IMG_5679Arī šim neatminos stilu, bet man patīk tas dabiskums – apdrukāta linu audumu kleitiņa.

IMG_5681 IMG_5711

Hipiju un disko stila atribūtika

Mans secinājums: vērojot, kā veikalos topā ir dažādu apdruku un krāsu apģērbi, čigānstila svārki, maxi kleitas, gribētos domāt, ka ir atgriezušies 70-tie jaunās skaņās/krāsās (manas domas – tie kombenzonstila  tērpi gan ir traģiski; tos vajag atstāt pagātnei). Bet vispār kā atklājums – man patīk 70-to gadu stils. Burvīgs 🙂

Mūzika: ABBA – Dancing Queen

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s