Jarmarka 2013

Šodien es biju pilnīgi noskaņojusies publicēt otro egļu ceļa daļu, tomēr gadījies mazs misēklis un raksts būs tikai gada beigās. Piedodiet! Šo es veltīšu Jarmarkai – mākslas akadēmijas studentu rīkotajai izstādei-gadatirdziņam.

Par šo izstādi (uztvēru to par izstādi, jo personīgi mani nekas neuzrunāja un ja uzrunāja, es to tāpat nevarēju iegādāties) es biju dzirdējusi jau sen, tomēr tikai šogad patiešām radās izdevība palūkoties, kas tad tur notiek. Ja trīs teikumos, tad – it kā patika, tomēr mani līdz galam neuzrunāja. Es vienkārši šo mākslu nesapratu. Protams, bija lietas, kuras mani uzrunāja, tomēr tie bija tikai daži… eksponāti. Bet var jau būt, ka es vienkārši nebiju iegājusi pareizajā dienā, jo saskaņā ar organizatoru teikto: ”’‘Jarmarkā” var nobaudīt pa druskai no dažādiem mākslas virzieniem, jauniem vai esošiem māksliniekiem un dažādu virzienu idejām. Tādējādi „Jarmarka” der jebkurām garšas jeb gaumes kārpiņām.” Manas kārpiņas nesaprata.

Pašā izstādē-gadatirgū piedalās studenti no Latvijas Mākslas akadēmijas vizuālās komunikācijas nodaļas, vides mākslas, funkcionālā dizaina, keramikas, tekstilmākslas, stikla, tēlniecības, modes mākslas, restaurācijas, scenogrāfijas, mākslas vēstures, mākslas zinātnes, metāla dizaina, glezniecības un grafikas nodaļām. Pat ļoti daudzveidīgi. Un pasākums ir ilgdzīvojošs – šogad norisinās jau vienpadsmito reizi. Pats pasākums notiek no 18. – 30.decembrim, atskaitot 24.-26.decembri.

Lietas, kas man patika vai likās interesantas:

IMG_4898Aula. Beidzot redzēju, kā šī ēka izskatās no iekšpuses.

IMG_4900Man ļoti patīk tā ainavu glezniņa ar Venēcijai līdzīgo skatu. Vispār izstādē sapratu, ka man patīk ainavu gleznas kā tādas. Patīk arī tāda veida kā tā ar puķēm. Ornamentāla.

IMG_4902Kaut kāds gaismas ķermenis. Smuki!

IMG_4903Nu, pret šādām lampiņām savā mājā es neiebilstu. Skaistums!

Mūzika: The Greedies (Thin Lizzy&Sex Pistols) – A Merry Jingle

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s