Ziemassvētku egļu ceļš 2013

Tad kad to brīvdienu ir tik maz, es patiešām tās sāku novērtēt. Tāpēc arī šodien es izvēlējos nesēdēt četrās sienās, bet doties pa Ziemassvētku egļu ceļu. Kas tas tāds? Tas ir festivāls, kurš notiek kopš 2010.gada. Citējot mājaslapu liveriga.com, tad ”Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” ir jauna un oriģināla mākslas aktivitāte pilsētvidē, kurā tiek eksponēts Ziemassvētku simbols – egle jaunos, tradicionālos un pavisam avangardiskos skatījumos.”. Biju jau arī iepriekšējos gados piefiksējusi interesantas egles, tikai tad es nezināju, kas ir tas uz ko es skatos.

Šī gada festivāls atklāts 6.decembrī un būs apskatāms līdz 12.janvārim. Laika vēl gana, bet nevajadzētu arī atlikt, jo es šodien apskatīju tikai kādu trešo daļu (kopā ir ap 65 projektiem – gan no iepriekšējiem gadiem, gan arī jauni). Šī iemesla dēļ (apskatītā trešdaļa), domāju, ka rakstam būs arī otrā daļa, jo nākamajā brīvdienā došos atkal pa šo ceļu. Ak, jā – kā tad zināt, kur ir šis ceļš? Festivāla mājaslapā ir apskatāma karte ar iespēju to lejupielādēt, taču, manuprāt, visvienkāršāk ir ieiet tūrisma informācijas centrā un karti paņemt (es tā darīju). Man taustāmā karte patīk daudz labāk, jo ir iespēja atzīmēt redzētās egles.

Pietiks ar garām runām. Manas pagaidām favorītegles 🙂

IMG_4852Putnu egles. Šeit gan ir redzama tikai viena, bet to bija divas vai trīs. Es sākumā nevarēju saprast, kas tas ir, līdz piegāju tuvāk. Forši!

IMG_4853Koka egle. It kā nekas īpašs, bet šķiet ļoti piemērota, latviska.

IMG_4854Gaismas fraktālis. Ļoti grafiska un pareiza, bet piesaista!

IMG_4863Optiskā egle. Šī laikam ir mana, pagaidām, vismīļākā. Tik… grūti izskaidrot, bet mani ļoti ”uzrunā”!

IMG_4877Latvis, egle. Šis nudien ir oriģināli.

IMG_4883Ziemas noslēpums. Šī noteikti ir vispiemīlīgākā egle. Asociējas ar Margaritu Stārasti.

IMG_4895Veloegle. Bez komentāriem 😀

IMG_4897Rīgas gaiļa egle. Ļoti tautiska un piesaistoša.

Protams, daudzām eglēm viss tas skaistums parādās vakarā, kad sāk satumst. Tomēr šoreiz nolēmu apskatīt egles dienas gaismā, jo man tagad sanāk tik maz kaut kur doties pa dienu. Bet kas zina – varbūt otrā daļa būs par eglēm ar gaismas efektiem 🙂

P.S. Mana mazā nodeva svētku tēmas rakstiem.

Mūzika: The Ramones – Merry Christmas (I don’t Want to Fight Tonight)

One comment on “Ziemassvētku egļu ceļš 2013

  1. Jāizvelk sevi no mājas un beidzot aiziet un apskatīt. Obligāti aiziet kad ir jau tumšs. Tad laikam ir skaisti…gaismiņas un viss pārējais.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s