15.dec.

Šodiena noteikti bija spītēšana laikam. Citkārt es noteikti būtu paskatījusies pa logu un teiktu, ka nekur neiešu, labāk sēdēt istabā un lasīt grāmatu, taču šodienu es jau biju gaidījusi. Lai gan tika mainīts galamērķis, tomēr arī līdz ieplānotajai vietai aizdosimies. Kaut kad pavasarī 😀

Kur tad es šodien biju? Nedaudz Sarkandaugavā un caurejot – Čiekurkalnā. Forši! Pavisam, pavisam neliels ieskats no interesantā/smukā/neredzētā mums apkārt:

IMG_4834Uzminiet, kur Rīga ir pilsdrupas? Es šodien uzzināju. Vienīgi es nesaprotu, kā tas ir – būvēt pilsdrupas, kaut ko tādu, kas pēc tam izskatās sagrauts. Tieši šādas ir šīs pilsdrupas – mākslīgas. Stāv jau no 20.gs., kad bija populāri šādi bagātināt parka ainavu.

IMG_4837Es, protams, ielīdu arī iekšā 😀 Kas interesanti – katra loga aile ir citāda stila un tas mazliet nodod ”autentiskumu”.

IMG_4840Kopskats.

IMG_4842Lai man piedod šīs Mežaparka mājas iemītnieks, bet es nespēju atturēties. Kā teica Anna: ”Šī ir tāda pils. Blakus – šķūnis”. Bet tā arī izskatās.

IMG_4844Čiekurkalnā logus rotā šādi 🙂

IMG_4845Rīgas evanģēliski-luteriskā Misiones draudze. Arī kaut kur Čiekurkalnā. Ja man kāds pateiks, kas ar šo pieminekli ir domāts, došu cepumu. Labi, štrunts ar visu pieminekli, šķiet, ka es pirmo reizi redzēju tik skaistu apkārtni, kāda ir šai draudzei – teju viss pagalms izlikts ar mozaīkām, ieskaitot arī pašu māju un nedaudz žogu. Lūk, tas ir skaistums!

Mūzika: Skylar Grey (ft. Marilyn Manson) – Can’t Haunt Me

4 comments on “15.dec.

  1. “Aldaŗa” pilsdrupas celtas 19.gs. beigās kopā ar parku, alusdarītavas īpašnieks gribēja būt stilīgs. Mežaparka pilīti sev cēlis Mežaparka idejas autors Oskars Agte 1902.g. Viena no pirmām Mežaparka ēkām, apzināti celta tā, lai būtu dzīva Mežaparka reklāma, iebraucot tajā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s