Kalns starp mums

charles_martin_printIzlasot Čārlza Mārtina (Charles Martin, 1969) darba Kalns starp mums (2010) anotāciju, man šķita, ka varētu būt labi. Kaut kā tā sanāca, ka pašās beigās biju vīlusies.

Nedaudz citējot anotāciju no aizmugurējā vāka, tad ķirurgs Bens un žurnāliste Ešlija satiekas lidostā, bet tā nu sanācis, ka viņu reiss tiek atcelts. Bet abiem ir jānokļūst Denverā! Benu gaida pacienti, bet Ešlijai nākamajā dienā paredzētas kāzas. Lieliska apstākļu sakritība un abi sēž privātā, mazā lidmašīnā, traucas pretī vētrai un Denverai, bet ceļā stājas kalni un viņi avarē. Kas notiek pēc tam? Būs jāizlasa pašiem!

Lai gan man patika autora vieglā valoda, bet smagā tēma (cīņa par izdzīvošanu), tomēr man nepatika, ka viss tika rakstīts tikai no viena skatu punkta, no Bena redzējuma. Būtu gribējies vairāk uzzināt, ko Ešlija jūt šādā bezizejas situācijā, kaut ko vairāk par viņas līgavaini. Citādi viss par un ap Ešliju ir tikai jānojauš. Jāatzīstas, ka man viņas tēls brīžiem kaitināja. Ar visiem tiem jautājumiem, kuri man šķita uzbāzīgi, kā arī ar to, ka kalnos bija iesprūduši viņi abi – kāpēc Benam būtu vienam jādomā, kā no tiem izkļūt?

Bet tas nav iemesls, kāpēc es beigās jutos vīlusies. Es jutos vīlusies tāpēc, ka es nojautu iespējamo ar Reičelu un to, kādas būs stāsta beigas. Un jā! Tā tas viss arī beidzās. Gribēju, lai autors mani pārsteidz, jo beigas ir klišejiskas. It kā nepietiktu jau ar to, ka visu lasīšanas laiku man prātā vīdēja dažādi kadri no katastrofu/izdzīvošanas filmām, līdz ar to stāsta sižets arī nelikās ļoti oriģināls. Bet ir lieta, kuru gan es varu uzteikt – ņemot vērā, ka autors ir vīrietis, ļoti labi tiek aprakstīta mīlestība (nu, ne jau kā definīcija, bet ilgtermiņā). Piemēram, ka bieži vien ilgi precēts pāris bieži vien otrs otru sāk uztvert kā istabas biedru, bet patiesā un dziļā mīlestībā kaut kas tāds ir neiedomājams (visu to rindu neatceros precīzi, bet tāda bija tā doma).

Varbūt izklausās, ka man darbs galīgi nav gājis pie sirds, bet tā nav. Man prieks, ka esmu šo darbu izlasījusi, bet saviļņota es neesmu un mēnešiem ilgi neatcerēšos.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s