Apocalyptica meets Wagner

landinggregorKad es pavasarī uzzināju par šādu pasākumu, nodomāju, cik laimīgi ir tie cilvēki, kuri dzīvo Leipcigā, Vācijā un tuvumā tai. Tikai divos koncertšovos – 5. un 6.jūlijā – izskanēja Wagner Reloaded: Apocalyptica meets Wagner. Laikam pasākums ir bijis pat ļoti pieprasīts, jo papildšovs ir izsludināts 27.septembrī (arī Leipcigas arēnā). Jāpiebilst, ka tas viss notiek par godu Vāgneram, kuram šogad apritēja 200 gadu jubileja(22.maijā).

Idejas autors ir Gregor Seyffert (viens no labākajiem pasaules dejotājiem, saņēmis neskaitāmus deju apbalvojumus). Kopumā man šovs patika, tikai kaut kā šķita, ka klātienē tas viss noteikti ir daudz, daudz iespaidīgāk. Jāatzīstas, ka bija vietas, kurās es stāsta ideju nesapratu. Tas tā varētu būt, jo izrāde nebija balstīta uz viņa skaņdarbiem kā tādiem, bet gan uz viņa dzīves gājumu un nozīmīgākajiem darbiem (norāde, ka jāiepazīstas ar viņa personību?). Tas viss tika panākts ar dejas, mākslinieciskuma, teātra, audiovizuālā medija un dzīvās mūzikas palīdzību.

Kāda tam visam saistība ar Apocalypticu? wagner-reloaded-300x228Seyffert gribējis radīt jaunas muzikālās virsotnes, izmantojot mūsdienu rokmūziku un Vāgnera klasiskos darbus, tādējādi šajā kocertšovā/izrādē par komponistiem kļuva Apocalyptica. Man ļoti patika, ka viņus nenolika maliņā, lai spēlē. Bija tā ļoti gaumīgi izdomāts, kā viņus vairākas (!) reizes aktīvi iesaistīt šovā. Arī orķestra novietojums, kurš arī piedalījās muzikālajā izpildījumā, bija ļoti labi pārdomāts – it kā malā, bet tajā pašā laikā visu laiku labi redzami.

Tātad, kā jau minēju, kopumā man patika tas, ko es redzēju. Bija gan spriedze un dinamika, gan arī patīkamas liriskās atkāpes. Audiovizuālais noformējums šo šovu tikai papildināja. Noskatoties šo koncertšovu, apjautu, ka iespējams no šī pasākuma Apocalyptica ir iedvesmojusies savai jaunajai tūrei (Apo+Avanti simfoniskais orķestris [FIN]). Ak, jā. wagnerNevaru nepieminēt, ka man ļoti patika Vāgners, pareizāk sakot, abi Vāgneri kā viņa personības divas puses. Vēl no mirkļiem man patika tas, kā tika attēlota mīlestība un bērnu dzimšana – ļoti oriģināli, līdz šim nebiju to tādā izpildījumā redzējusi.

Par laimi, ir padomāts arī par tiem, kuri uz turieni nevarēja tikt, DVD kvalitātē visu koncertšovu var noskatīties => šeit un šeit (bet nav tik laba kvalitāte).

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s