Man on the Moon (1999)

man-on-the-moon-1999Kaut kā tā bija sagadījies, ka nebiju redzējusi šo Džima Kerija filmu. Skatoties to, man bija divējādas izjūtas – it kā patika, it kā nē, bet pēc noskatīšanās uzzinot, ka Kerija varonis ir bijis reāls cilvēks, vispār vairs neko nesapratu.

George Shapiro: You’re insane, but you might also be brilliant.

Stāsts ir par Endiju Kaufmanu (J. Carrey) – par viņa dzīvi un karjeru. Viņa personība ir bijusi neizprotama – brīžiem uzvedās, kā normāls cilvēks, brīžiem kā pilnībā aptracis. Pieskaitāms pie avangarda komiķiem, lai gan pats uzskatīja, ka nav komiķis.

Man ļoti patika kā šī filma sākās (to var nojaust no bildēm). Melnbalts kadrs un šķietami kautrīgs Endijs. Tas uzreiz radīja tādu īpašu sajūtu un es patiešām bija pievērsusies Endija stāstam. Šī pati ”filmiņa” tika turpināta filmas beigu daļā, bet tad gan sametās skumji (kāpēc, būs jānoskaidro pašiem). Pati filma nav melnbalta, tāds ir tikai sākums. Vispār žēl, jo šai filmai būtu piestāvējis arī melnbaltais tonis. 600full-man-on-the-moon-screenshot

Par komiķiem es neko nezinu, kur nu vēl par šo vienu konkrēto. Tomēr ”ieguglējot” sīkāku informāciju, šķiet, ka filma ir ļoti tuvu patiesībai (pat tērps ar kādu Endijs izgāja ringā ir 1:1).

Sākumā šķiet, ka Endijs ir psihs. Vismaz brīžiem viņš tā uzvedas. Arī tie viņu komiķu jociņi ir tādi, ka nevar saprast – tas ir joks vai īstenībā. Šī ir arī filmas iezīme – reālie notikumi sapludināti ar jokiem, līdz ar to nākas šķetināt, kas notiek pa īstam un kas nē.

Bija arī personāžs, kas mani ļoti tracināja. Tas ir Chuck Zito atveidotais varonis Tony Clifton (ja es pareizi atceros viņa vārdu) – tāds vulgārs, jēliem jokiem, ”tu tik paskaties uz mani!” attieksme. Bet arī viņš it kā bija daļa no joka, it kā īstenība… īsti nesapratu 😀 Lai nu kā, filma atstāj interesantu pēcgaršu.

By elzastory Posted in kino

6 comments on “Man on the Moon (1999)

 1. Šo tagad noteikti noskatīšos. 🙂 Vispār patīk kā Kerijs atveido savus varoņus, kā arī ieinteresēja Endija dzīvesstāsts.
  Un cik reizes gan ir tā, ka tu pirmo reizi pievērs uzmanību kādai tūkstošreižu dzirdētai dziesmai, un tur apakšā ir Tāds stāsts..(Man on the moon-R.E.M.)

 2. Es arī R.E.M. atsevišķi parasti neklausos. Un man tā jau ir ar daudzām dziesmām, kuras bieži atskaņotas, ka pat nezinot autoru un visus vārdus šķiet zināma.
  Un tad pienāk brīdis, kad uzzini stāstu aiz.. un iepazīsties iespējams ne tikai ar dziesmas versijām, bet arī ar grupas daiļradi. (Un šajā gadījumā interesantākais ir, ka dziesma bija pirms filmas, nevis rakstīta tai..)
  P.s. Nespēju noturēties un jau noskatījos filmu. Pārsteidzoša. (ar to man šķiet var raksturot visu tajā un ap to) Un tagad viena no mīļākajām.

 3. Un kāds filmā bija Kerijs? Vispār dzirdētas labas atsauksmes par filmu, bet tā kā man ļoti nepatīk Džims Kerijs, tad līdz šim no filmas esmu izvairījusies.

  • Kerijs? Hmm… Grūti pateikt, jo nespēju būt īsti objektīva (man nav iebildumu pret Keriju; labi, atskaitot dažus viņa veikumus). Bija pāris brīži (lielākoties tie bija ringā), kuros man viņš ne īpaši, bet ņemot vērā, ka šī filma daļēji ir biogrāfiska, tad…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s