Rosemary’s Baby (1968)

Šo filmu skatījos, lai nomierinātu savu ziņkāri. Biju dzirdējusi nosaukumu (tikai kā grāmatas), šķita,ka būtu jāzina, kas tas ir, bet nekā. Ziņkāre nedaudz noplaka, filma datorā glabājās ilgi, līdz nolēmu, ka tas ”Rozmazijas bēbis” beidzot jānoskatās. Nu jā…. filmu par ”Bēbi” vairs nesaucu.

Filmas centrā ir jauns pāris, kurš ievācas jaunā mājoklī un līdz ar to iepazīstas ar jaunajiem kaimiņiem. Jau no brīža, kad tie pirmo reizi parādījās, man viņi šķita aizdomīgi uzbāzīgi. Un vēl tā nepārtrauktā runāšana par ”jums noteikti būs daudz skaistu bērnu” un ”vai neesat domājuši par bērniem?”. Un tad sākas mistiskas lietas.

Filmā nekas tāds nenotiek, bet tās noskaņa bija baisa. Iespējams, ka to tādu darīja fona mūzika. Sižetiski arī nekā jauna (sākums man pamatīgi atgādināja seriālu American horror story, laikam ”Bērns” kalpojis par iedvesmu), bet tas neliek vilties. Es skatoties filmu, nepārtraukti domāju, ko gan tie kaimiņi ir tik uzbāzīgi un ka es no tādiem jau sen būtu aizmukusi vai mazākais – nekontaktētos vispār. Vēl es ilgi nevarēju saprast, kāpēc tas vīrs ir tā izmainījies.

Būšu godīga un teikšu, ka beigas man gan lika nedaudz vilties, jo es gaidīju dramatiskas beigas. Tās nebija pavisam laimīgas, nebija arī traģiskas. Jā, beigas man gribējās neierastas, lai notiek kaut kas pilnīgi neparasts un mute paliek vaļā, jo pati filma sižetiski nebija jaunums.

Filmas režisors ir Polanski (tie, kuri pārzina režisorus, šis vārds noteikti izsaka daudz vairāk nekā man) un tā ir balstīta uz Ira Levin 1967.g. iznākušo romānu ”Rozmarijas bērns”. Galvenajās lomās: Mia Farrow kā Rosemary Woodhouse un John Cassavetes kā viņas vīrs Guy Woodhouse. Vīra tēlojums man ne pārāk, bet Mia… nebija slikta, taču brīžiem viņas gaita man atgādināja pīli 😀 Bet neskatoties uz to, filmu ir vērts noskatīties kaut vai tajā valdošās noskaņas dēļ. Vēlams vakarā.

Rosemary Woodhouse: This is no dream! This is really happening!

By elzastory Posted in kino

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s